Початок космічної ери.
12 квітня 1961 року сталася надзвичайна подія в історії людства. Без будь-якого перебільшення почалася нова ера – космічна. Саме в цей день людина на орбітальному кораблі «Восток» здійснила обліт нашої планети. Це був перший космонавт Землі Юрій Олексійович Гагарін. «Облетівши Землю в кораблі-супутнику, я побачив, яка прекрасна наша планета. Люди, будемо зберігати і примножувати цю красу, а не руйнувати її!» - так писав Гагарін після повернення на Землю. Збулося пророцтво Ціолковського – людина покинула колиску життя – планету Земля і почала освоювати навколоземний простір.
Перший політ людини був найважчий, найнебезпечніший, але прагнення до підкорення космосу мільйонів людей, які брали участь у підготовці польоту, подолали всі перешкоди. До цього моменту були запуски у космос штучних супутників, але в цей день людина вперше підкорила космос. Це стало гігантським проривом в історії космонавтики, і сьогодні в космосі вже тисячі супутників. Космічні апарати здійснювали посадки на Місяць, Венеру і Марс. Почалося активне вивчення Сонячної системи.
На честь цієї історичної події у всьому світі відзначають 12 квітня, як Всесвітній день авіації і космонавтики. Свято відзначається за рішенням Міжнародної авіаційної федерації. Цього ж дня світова громадськість відзначає і Міжнародний день польоту людини у космос. Рішення про пам’ятну дату «Міжнародний день польоту людини у космос» прийнято на 65 сесії Генеральної асамблеї ООН 7 квітня 2011 року і було присвячено 50-річчю польоту людини у космос.
Ти можеш пишатися, дорогий читач, що ти є нащадком (а може і безпосередньо приймав участь) людей, які брали участь у такій видатній події. Без перебільшення це відноситься до всіх мешканців країн колишнього СРСР, бо насправді вся країна завдяки надзвичайним багаторічним зусиллям здійснила цей фантастичний на той час крок.
До Міжнародного дня авіації і космонавтики в нашій бібліотеці оформлено книжкову виставку «Ми - діти галактики», де ви зможете дізнатися велику кількість нової інформації про освоєння людиною космічного простору.
Також про першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка можеш подивитись ось тут.
Вітаємо з Міжнародним днем космонавтики!
Немає коментарів:
Дописати коментар