четвер, 11 червня 2020 р.


Гейзер «Гарячий ключ», с. Облої

Результати дослідження мінерального складу води з джерела біля селища Облої показали, що вона насичена бромом, йодом та бором, через що має коричнево-бурий колір. Вважається, що вода з цього джерела за своїми властивостями нічим не поступається воді з Мертвого моря.
Термальні джерела на півдні України – справжня рідкість. Тож не дивно, що джерело біля селища Облої користується чималою популярністю. Результати дослідження мінерального складу води показали, що вона насичена бромом, йодом та бором, через що має коричнево-бурий колір.
«Гарячий ключ» з'явився випадково, після невдалих пошуків родовищ газу та буріння з цією метою свердловин. Спочатку джерелом користувались лише місцеві жителі та випадкові туристи, але з часом слава про нього розходилась серед людей. Сьогодні лікуватися в термальному басейні приїжджають навіть з Китаю, Німеччини, Ізраїлю, не говорячи вже про сусідів.
Вода проходить шлях з глибини у 1527 метрів, а її температура у першому басейні складає 70°С. Потрапляючи до другого басейну, вона охолоджується до 40° С. Третій басейн наповнений лікувальними грязями.
Вважається, що вода з цього джерела за своїми властивостями нічим не поступається воді з Мертвого моря. Сюди приїжджають, щоб вилікувати захворювання серцево-судинної, ендокринної, нервової систем, хвороби шлунково-кишкового тракту, проблеми зі шкірою та дихальними шляхами.
Поки що це місце важко назвати курортом, адже окрім місць для переодягання та медпункту зручностей не передбачено. Але цей гейзер має своїх постійних відвідувачів, які щороку приїздять сюди заради оздоровлення та відпочинку.

Немає коментарів:

Дописати коментар